"Detalj sa trke u Maleziji"

Borković nadomak postolja u Maleziji

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.10.16. | 13:56

Automobilski as iz Pančeva startovao sa 11, a završio na četvrtoj poziciji pretposlednje trke TCR šampionata

Detalj sa trke u MalezijiNa spektakularnoj drugoj trci TCR vikenda na stazi Sepang u Maleziji, srpski as Dušan Borković osvojio je novih 12 bodova. Vozač NIS Petrol by B3 racing tima trku je završio na četvrtoj poziciji i posle azijske turneje u generalnom plasmanu zauzima sedmo mesto sa 161 bodom.

Naš as je startovao sa 11. pozicije na osnovu plasmana na jučerašnjim kvalifikacijama u kojima je imao velike probleme, ali je uz taktičnu i stabilnu vožnju tokom cele trke, došao do četvrtog mesta.

„Jako sam srećan. Bila je ovo sjajna završnica azijske turneje u kojoj sam konačno proradio onako kako znam i umem. Bila je ovo jedna od boljih trka u kojoj sam pokazao šta mogu. Sve u svemu, prezadovoljan se vraćam kući i nastavljam da se pripremam za samu završnicu TCR sezone i veoma opasnu I uzbudljivu trku na ulicama Makaa“ rekao je Borković nakon trke.

Poslednji trkački vikend ovogodišnje TCR sezone održava se od 18. do 20. novembra u Makau.