""

Brajton preživeo sumrak favorita, Jokan ima Neskensa za preokret, ludnica u Derbiju!

Vreme čitanja: 3min | sub. 11.02.17. | 18:05

Fulam u sudijskoj nadoknadi savladao Vigan

Engleski Čempionšip zaista je takmičenje u kojem svako može svakog da iznenadi, a u subotu je na svojoj koži to i osetio veliki broj favorita. Bilo je, doduše, i onih koji se nisu okliznuli. Jedan od njih je i Brajton koji je preuzeo od Njukasla lidersko mesto na tabeli pobedom od 4:1 protiv Bartona u 31. kolu.

Sada Brajton ima dva boda više i meč više od Njukasla koji od 18.30 gostuje kod Vulverhemptona. Dvostruki strelac za Brajton bio je Tomer Hemed, izraelski napadač. Inače, ovim trijumfom, domaćin je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede u prethodnom periodu.

Do trećeg mesta na tabeli probio se Hadersfild koji je u gostima pobedio londonski Kvins Park Rendžers sa 2:1. Ovo je još jedan dokaz da je Hadersfild u odličnoj formi, pošto mu je to bio peti trijumf zaredom računajući i FA kup.

Na ovoj utakmici su gostujući fudbaleri odradili ceo posao već u prvom poluvremenu. Vels je prvo asistirao Braunu, a potom je i sam zatresao protivničku mrežu.

Fulam trenera Slaviše Jokanovića napravio je veliki preokret na svom Krejven Kotidžu protiv Vigana. Bilo je 3:2 za crno-bele, a pobedonosni gol za Fulam dao je Neskens Kebano u petom minutu sudijske nadoknade.

Dobro su počeli crno-beli i poveli preko Ajitea u 25. minutu, ali su gosti preokrenuli do kraja poluvremena golovima Malouna i Džejkobsa. Nadu Fulamu ulio je Denis Odoi koji je izjednačio u 71. minutu.

Pravu katastrofu doživeo je Notingem Forest na gostovanju Noriču - bilo je 5:1 za domaćina, a na golu gostiju nije bilo Vladimira Stojkovića. Dete Totenhema, Aleks Pričard bio je dvostruki strelac za Norič, a u strelce su se upisali još Hoson, Marfi i Hulahan. Notingem je meč završio sa igračem manje, pošto je u 70. minutu drugi žuti karton i isključenje zaradio Erik Lihaj.

I Derbi Kaunti je danas bio na ivici ponora, pošto je na svom terenu gubio sa 3:0 od Bristol Sitija, ali je na kraju osvojio bod. Već posle 38. minuta gosti su imali ubedljivu prednost, a dva gola u tom periodu da je Abraham.

Tek u drugom poluvremenu Derbi je počeo da se budi, a heroj je bio dvostruki strelac Daren Bent. Drugi gol dao je u 81. minutu iz penala i to za konačnih 3:3.

Ekipa Lidsa provela sa kao bosa po trnju na svom terenu u duelu sa Kardif Sitijem i izgubila sa 2:0.