""

Brajtonu se smeši borba za Premijer ligu, Brentford u sve većoj krizi

Vreme čitanja: 1min | pet. 05.02.16. | 23:09

Galebovi upisali treću pobedu u nizu i značajno popravili situaciju na tabeli...

Prva dva mesta u ovom trenutku možda nisu realna, ali za fudbalere Brajtona budućnost je blistava. Galebovi su posle nekoliko neuspelih pokušaja vezali i treću pobedu u nizu i tako došli u izuzetno povoljnu poziciju u borbi za Premijer ligu, a ovog puta žrtva je bio Brentford - 3:0.

Domaćin je bio prilično siguran protiv ekipe koja zapada u sve veću krizu - od četiri šuta u okvir gola Brentforda tri su ušla, a gosti su bili prilićno nemoćni.

Mrežu Brentforda načeo je Antoni Nokert na asistenciju Džejmija Marfija u 27. minutu, da bi u samom finišu prvog dela Emed nokautirao rivala i udvostručio prednost. Tačku na ubedljiv trijufm stavio je Marfi u trećem minutu nadoknade meča.

Brajton sada ima 53 boda, dva manje od Midlzbroa, ali i dve utakmice više, te tri boda manje od prvoplasiranog Hala, ali i meč više. S druge strane Brentfordu je ovo bio peti poraz u poslednjih sedam utakmica, uz po jedan remi i pobedu.