Briž brutalno zgazio Vesterlo: Prudomovi pitbulovi brojali do šest (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 19.02.16. | 22:20

Lider belgijskog šampionata ubedljivo savladao davljenika na otvaranju 27. kola

Radost igrača Briža

Zahuktali Briž je nastavio seriju pobeda u Pro ligi koja sada iznosi šest uzastopnih mečeva. Nova recka u notesu ekipe legendarnog belgijskog golmana Mišela Prudoma bio je nejaki Vesterlo, koji je ispraćen kući sa čak šest lopti u mreži sa stadiona "Žan Brejdel".

Domaćini su čitav posao završili još u prvom poluvremenu, kada su tri puta lako nadmudrili odbranu davljenika u belgijskoj eliti. Kolumbijac Izkvijerdo je otvorio goleadu u 15, a zatim su Vanaken u 25. i Dijabi u 36. minutu pogodili za ubedljivih 3:0.

Briž nije imao problema ni u nastavku, a u poslednjih dvadesetak minuta sa još tri gola napunili su do vrha mrežu golmana Van Langedonka.

Prvo je Vanaken još jednim pogotkom u 72. povećao na 4:0, a do kraja su rezervista domaćina Fereira i štoper gostiju Šuermans, koji je dao autogol, stavili tačku na rapsodiju Briža, lidera belgijskog šampionata.