""
""

Briž se poigrao sa Muskoronom, Jankovićev Mehelen pao protiv fenjeraša u 89. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 16.01.16. | 22:10

Plavo-crni rutinski savladali Šćepovićev i Markovićev tim, Vesterlo upisao četvrtu pobedu u sezoni

Poigravanje i ezgibicija. Tako se može opistai pobeda Briža nad Muskronom. Jedan od kandidata za titulu je sa ubedljivih 3:0 deklasirao ekipu Čedomira Janveskog, a moglo je biti i ubedljivije. Jednostavno, Briž je kategorija iznad Muskrona...

Bjorn Engels je načeo goste počeo je posle prekida ostao sam na drugoj stativi i samo je gurnuo loptu u mrežu. Potom je napadački tandem Dijabi - Fosen rasturio odbranu Muskrona. Dijabi je duplirao prednost, a onda početkom drugog poluvremena majstorski asistirao štiklom za Fosena koji je stavio tačku na trijumf Briža koji se izjednačio sa Genkom na čelu tabele. Šćepović je odigao ceo meč za goste, dok je Filip Marković zamenjen u drugom poluvremenu.

Mehelen koji sa klupe predvodi naš Aleksandar Janković je poražen na gostovanju fenjerašu. Vesterlo je slavio 3:2 posle trilera sa pet golova u drugom poluvremenu i upsiao tek četvrtu pobedu u sezoni. Misija „opstanak“ za igrače Boba Petersa je startovala uspešno. Mreže su mirovale do 48. minutu kada je Cocalić doveo goste u vođstvo. Ali, Vesterlo je do 74. minuta uspeo da preokrene. Potom je usledio novi udarac Mehelena koji je izjednačio preko Sofijana Hanija. I kada se činilo da će dva tima podeliti plen, debitant u redovima Vesterloa, Julijen Verkuteren je golčinom u 89. minutu doneo veliko slavlje domaćem timu.