Čempionšip: Lester i dalje gazi, KPR ga prati! Sedmica Redinga

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.01.14. | 18:52

Poraz Žigićevog Birmingema

Retko se dešava u Čempionšipu da neka ekipa zaređa toliko pobeda kao Lester! Lisice igraju sjajno, a danas su zabeležile šesti vezani trijumf, koji ih je ostavio na plus pet u odnosu na prvog pratioca Kvins Park Rendžers.

Lester je slavio na gostovanju Lidsu s minimalnih 1:0 golom napadača Nadženta samo tri minuta pre kraja susreta.

Pomenuti KPR takođe je imao težak zadatak, ali kod kuće. Ekipa Harija Rednapa je dobila Hadersfild sa 2:1, oba pogotka za domaćine postigao je Ostin, drugi u 79. minutu meča.

Veoma važna tri boda osvojio je i dvostruki šampion Evrope Notingem Forest, koji je savladao Blekburn sa 4:1 i tako nastavio seriju dobrih rezultata, koji su ga doveli na poziciju broj pet, sa koje se ide u doigravanje, što je i cilj Šumara.

Ekipa našeg Nikole Žigića razočarala je svoje navijače. Birmingem je izgubio sa 0:2 od Jeovila, a srpski internacionalac igrao je do 61. minuta, kada ga je zamenio Ferguson...

Najbolju partiju danas pružio je Reding, pošto je potpuno demolirao Bolton rezultatom 7:1.