"Trener Steaue Konstantin Galka"

Četvrtom brzinom ka trećoj vezanoj tituli: Ni promašen penal ne može da zaustavi Steauu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.03.15. | 21:10

Lider rumunskog prvenstva preokretom protiv Vitorula opet stekao sedam bodova prednosti u odnosu na Targu Mureš

Trener Steaue Konstantin GalkaNe dozvoljava Steaua Targu Murešu da se uključi u borbu za titulu. Taman što se drugoplasirani tim rumunskog prvenstva primakao lideru na četiri koraka zaostatka, usledio je odgovor u velikom stilu, pa je velikan iz Bukurešta zgromio Vitorul i opet ima sigurnih „plus sedam“.

Steaua je slavila 4:1, ali tek posle preokreta u režiji Kristijana Tanasea. Iskusni vezista domaćeg tima postigao je dva gola i tako pogurao ekipu trenera Konstantina Galke do četvrte vezane pobede nad sastavom iz Konstance. Osvetničkom, s obzirom da se još pamti onih 2:5 u Bukureštu iz maja 2013. Uprkos činjenici da su gosti stekli vošstvo već u sedmom minutu, favorit je dodao gas, do kraja prvog dela poravnao na 1:1, a put ka pobedi bio mu je je otvoren od 51. minuta, kad je isključen štoper Vitorula Adrijan Putanu.

Doduše, deset minuta kasnije Steaua nije uspela da iskoristi jedanaestetrac, ali je u završnih 13 minuta postigla tri gola i učvrstila se na liderskoj poziciji.

Ako se Steaui smeši treća uzastopna titula, onda nekadašnjeg šampiona Kluža čeka verovatno selidba u niži rang. Klub koji je tokom zimske pauze kažnjne oduzimanjem 24 boda nastavio je seriju loših rezultata i sa samo 12 bodova je ubedljivo poslednji na tabeli. Gol Portugalca Filipea Tešeire iz penala pomogao je Petrolulu da šanse za plasman u Ligu Evrope učini izvesnijim.