""
""

“Crno-beli” Videoton prošao dalje: Ponovo proradila veza Lazović - Šćepović (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 04.07.17. | 19:38

Mađarski šampion se kvalifikovao u drugu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope remijem protiv Balzana - 3:3

Dominirali su u prvom meču kada su davali golove, a ista situacija se desila i u revanšu. Danko Lazović i Marko Šćepović učestvovali su u najlepšoj akciji na gostovanju Balzanu na Malti u kom je Videoton remijem od 3:3 (1:2) izborio prolazak u drugu rundu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Rezultat prvog meča bio je 2:0 za Videoton.

Balzan je poveo u trećem minutu preko Crnogorca Kaljevića, Videoton je izjednačio na 1:1 golom Gerešija u 15. minutu, a već u 23. Šćepović doneo prednost ekipi koju sa klupe predvodi Marko Nikolić. Lazović je prelepo proigrao Šćepovića, a ovom je preostalo da matira golmana šutem kroz noge.

Zaista vrhunska akcija.

Domaćin je kasnije do izjednačenja golom Efionga, ali to nije smetalo Videotonu da se na pogon bivših partizanovaca plasira u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

S obzirom da je iz prvog meča mađarski šampion imao prednost od 2:0, nije mu bilo previše teško da samo privede meč kraju i prođe dalje. Čak je Videoton mogao da dođe i do trijumfa golom Juhaša u 81. minutu, ali je Kaljević s bele tačke u 86. poravnao rezultat i tako je ostalo do kraja.

U drugom kolu Videoton će igrati protiv boljeg iz dvomeča  Kalju - Toršavn. Kalju je dobio prvi meč s 2:1.