""
""

Crveni psi nastavljaju poteru za Vitorulom – Dinamo zakucao Petrolul za dno (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 22.08.15. | 22:09

Fudbaleri Dinama iz Bukurešta ove sezone igraju dobro, a pobedom na svom terenu protiv Petrolula od 2:0 u meču osmog kola rumunske Lige 1 ponovo su se izjednačili na čelu tabele sa Vitorulom.

Dinamo ne zna za poraz otkako je počela nova sezona, a i večerašnji meč su startovali onako kako se samo poželeti može.

Kamerunski internacionalac Marsel Esombe se u 19. minutu najbolje snašao pred protivničkim golom i najavio četvrti prvenstveni trijumf Dinama.

Nije baš sve išlo glatko po Dinamo u nastavku, jer domaćin nikako nije uspevao da duplira prednost i tako otkloni sve dileme oko pobednika.

Ipak, u 73. minutu Harlem Edi Gnoere je iskoristio dobar centaršut sa leve strane i sa peterca zakucao loptu iza leđa nemoćnog golmana Pekanje.

Da rumunske ekipe nikako ne iznevere tradiciju u prvenstvu potrudio se francuski bek iz Petrolila Gijom Riper koji je u 90. minutu zaradio crveni karton zbog.

U prvoj subotnjoj utakmici ovog kola ekipa Pandurija u gostima je savladala Botošani sa 2:0. Strelci su bili Ora u 36. i Roman u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena.

Srpski internacionalac Marko Momčilović odigrao je celu utakmicu u dresu pobedničke ekipe.