""

Crveno-beli trijumfom počeli novu sezonu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | uto. 16.07.13. | 20:47

Spartak slavio u gostima protiv Krila (2:1), Amkar kod kuće dobio Tom (2:0)

Spartak iz Moskve je prvi favorit ovogodišnjeg šampionata Rusije koji je na startu uspeo da upiše tri boda. Crveno-beli su slavili kao gosti protiv ekipe Krila Sovjetov rezultatom 2:1, a golove za tim sa Lužnjikija postigli su novajlija Tino Kosta u 18. i Movsisjan u 21. minutu.

Da podsetimo, u nedelju su remizirali i Dinamo i Anži, a ni Rubin nije uspeo da slavi, pošto je odigrao samo 1:1 sa Kubanjom u gostima.

Spartak je danas posao završio za svega tri minuta. Prvi gol delo je već pomenutog Koste, koji je na debiju za crveno-bele uspeo da se upiše u strelce na asistenciju Paršivljuka. Drugi pogodak postigao je sjajni napadač Movsisjan iz penala.

U drugom susretu dana domaćin Amkar bio je na visini zadatka i golovima Peeva slavio sa 2:0 protiv novajlije iz Tomska. Zanimljivo, oba pogotka postignuta su nakon najstrožih kazni u 2. i 10. minutu utakmice...