""

CSKA na prvom mestu posle mučenja sa davljenikom, Krasnodar opet drži poziciju koja vodi u Ligu Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 11.05.14. | 15:34

Moskovljani na najbolji način iskoristili kiks Zenita, Tom i dalje u opasnoj zoni

Zenit je pre ovog kola bio lider na tabeli, ali je onda dobio fudbalsku lekciju od moskovskog Dinama, divljanje navijača je prekinulo utakmicu,  a CSKA je odlično reagovao na poklon sugrađana i pobedio Tom rezultatom 2:0 (0:0) i preuzeo prvo mesto barem na nekoliko sati i do meča Rostov - Lokomotiva Moskva koji se igra u 18.15.

Nervoza domaćina, a i želja gostiju da i sledeće godine budu deo elite učinile su da prvo poluvreme prođe bez golova. Armija je našla saveznika u Sabitovom koji je u 62. minutu postigao zakucao loptu u svoju mrežu u želji da je izbaci iz kaznenog posle slobodnog udarca koji je izveo Rasmus Elm.

Navijači CSKA su strepili od igrača Toma koji su definitivno imali motiva za borbu, Dumbija se pošteno ispromašivao, a olakšanje je došlo tek u 90. minutu kada je isti igrač posle odlične akcije svoje ekipe duplirao prednost svoje ekipe.

Konjušari su sada prvi na tabeli sa dva boda više od gradskog rivala Lokomotive.

Krasnodar je golom Grangvista u 6. minutu utakmice - a na asistenciju Žoazinja - obezbedio pobedu nad odavno prežaljenim Anžijem koja ga je vratila na peto mesto. Spartak iz Moskve ima dva boda manje i sličnu gol razliku tako da će poslednje kolo odlučiti o tome ko će sledeće sezone predstavljati Rusiju u Evropi.