""
""

Čudo se dogodilo, Čahlaul slavio u Brašovu i sačuvao šanse za opstanak u Ligi 1 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 09.04.15. | 17:56

Konačno se desilo i to – fudbaleri Čahlaula pobedili su u gostima ekipu Brašova sa 2:0 u utakmici 25. kola rumunske Lige 1. Ovaj trijumf mogao bi da se ispostavi kao jedan od najvažnijih za goste u sezoni, pošto su na velikim mukama i pokušavaju da izbori opstanak.

Čahlaul je u poslednjih 20-ak godina prilično redovno slavio na svom terenu protiv Brašova, a su utakmice na stadionu Siliviju Ploešteanu predstavljale problem.

Ovo je ekipi Čahlaula bila tek druga prvenstvena pobeda u poslednjih sedam utakmica, a do kraja šampionata ostalo je da se odigra još pet kola. Ove sezone iz rumunske Lige 1 ispada poslednjih šest ekipa na tabeli.

Čahlaul bi verovatno i ovaj put ostao kratkih rukava, ali je imao tu sreću da je već u devetom minutu crveni karton dobio je Gabrijel Matei, a napravio je i penal koji je uspeo da iskoristi Aleksandru Vlad Akim.

Sve dileme za veliki trijumf gostiju u Brašovu otklonio je Doru Popadijuk u 70. minutu. Srpski defanzivac Miloš Marković odigrao je ceo meč za Čahlaul.

LIGA 1 – 25. kolo

Krajova - Univer. Kluž 3:0 (2:0)