"Detalj s meča"

Čuvajte se, AZ melje! Mreže se tresle devet puta za uživanje u Almelu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 13.02.16. | 20:40

Alkmar uspeo da savlada Herakles u gostima s 6:3

Detalj s mečaEh, što nema više ovakvih mečeva! Čak devet puta su se tresle mreže na sudaru Heraklesa i AZ Alkmara u kojem je gost izašao kao pobednik s 6:3.

Već u četvrtom minutu pao je prvi pogodak kao delo Jansena. Od tada pa do 85. je usledio pravi vatromet golova. Prvo je Henriksen s bele tačke povisio na 0:2 u 32. minutu, a dva minuta kasnije bilo je 0:3 posle gola Jorisa van Overema.

Bruns je pogodio za domaćina u 39. minutu. Od tada pa na početku drugog dela usledilo je malo primirje, a onde se baš razbuktalo. Jahanbakš je pogodio u 64, Flederus u Veghorst ublažili razliku, a Bruns je uspeo da zatrese i svoju mrežu u 80. minutu.

Tačku na ovu goleadu stavio je Ben Rienstra u 85. minutu za peti uzastopan trijumf Alkmara koji se sada primakao trećeplasiranom Heraklesu na bod razlike.

Tvente je uspeo da dođe do celog plana na gostovanju Rodi. Meč viner bio je Čineu Ede u 62. minutu čime je Tvente došao do treće uzastopne pobede.