""
""

CVAJTA: Frajburg ima najboljeg strelca lige koji sedi na klupi, ulazi pred kraj i rešava utakmice! Lajpcig jedva sačuvao prvo mesto

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.03.16. | 15:34

Minhen 1860 vodio sa 1:0 protiv lidera, ali na kraju ipak poklekao

Došao je kraj mini seriji pobeda Minhena 1860 koja je Lavove izvukla iz zone ispadanja! Lider i najbolji tim Cvajte Lajpcig savladao je ekipu Bena Melmana sa 2:1, ali uz mnogo više problema nego što se očekivalo. Tri boda uzeo je i Frajburg. To je njihov peti vezani trijumf koji će ih ostaviti na drugoj poziciji i nakon 26. kola, a sa realnim šansama da stignu i do prvog mesta.

Da je Minhen igrao od početka prvenstva kao u poslednja četiri kola verovatno bi se borio za Bundesligu, a ne za opstanak. Ipak, Lajpcig je bio prejak. Iako su gosti vodili protiv lidera od 51. minuta golom Meldersa, Rangnikov tim preokrenuo je rezultat za samo 13. minuta. Mrežu Lavova pogađali su Davi Zelke i 19-godišnji Lukas Klosterman.

Lajpcig je tako zadržao tri boda prednosti u odnosu na drugoplasirani Frajburg kome je trijumf u Frankfurtu doneo rezervista i prvi strelac lige Nils Petersen. Bilo je 1:1 kada je bivši napadač Bajerna ušao u igru i sve preokrenuo. Petersen je u 83. minutu pogodio za 1:2, a onda samo tri minuta kasnije sa bele tačke otklonio sve dileme oko pobednika. On se sa ova dva pogotka učvrstio na prvom mestu liste strelaca sa 18 golova.

U trećem današnjem meču Karlsrue i Hajdenhajm odigrali su bez golova.