""

CVAJTA: Zebre idu u baraž, Duizburg slavi! Umesto Frankfurta i Paderborna ulaze Dinamo Drezden i Aue

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.05.16. | 17:32

Liga će od iduće sezone biti bogatija za dva kluba sa istoka...

Zebre su preživele, barem za sada - Duizburg slavi! Vicešampion Nemačke iz 1964. i četvorostruki finalista DFB kupa uspeo je da posle prošlogodišnje promocije iz treće lige izbori baraž zahvaljujući trijumfu nad novim bundesligašem Lajpcigom od 1:0 i boljoj gol razlici u odnosu na FSV Frankfurt koji je danas takođe slavio.

Oba tima ušla su sa istim brojem bodova u poslednje kolo, s tim što je Duizburg imao za četiri bolju gol razliku. Ispostvilo se da je na kraju upravo taj "detalj" presudio. Duizburg je savladao kombinovani tim Lajpciga pogotkom Šanturije u 75. minutu, dok je FSV Frankfurt do tri boda došao tek u 88. minutu drugim pogotkom iz penala. Preokret u duelu sa Minhenom plavo-crnima na kraju nije mnogo značio (gosti vodili od 49. minuta) jer su Zebre odbranile zlatnih 1:0 pred svojom publikom.

Paderborn je uoči 34. kola imao bod manje od Duizburga i Frankfurta i nadao se kiksu ovih ekipa, ali ga nije dočekao. Uostalom, kada su videli da od čuda nema ništa, prošlogodišnji bundesligaši su se predali - izgubili su sa 0:1 i tako se porazom oprostili od Cvajte. Za dve sezone dve lige niže...

Preostali mečevi nisu apsolutno ništa odlučivali. Zanimljivo je samo još bilo videti ko će biti prvi strelac lige. Simon Terode iz Bohuma ušao je u poslednje kolo sa golom viška u odnosu na Nilsa Petersena iz Frajburga (22:21) i sa tri komada u mreži Hajdenhajma zacementirao "zlatnu kopačku". S druge strane Petersen je postio u porazu od Union Berlina...

Od ranije je poznato da u Bundesligu idu Frajburg i Lajpcig, odnosno da će Nirnberg u baraž sa Ajntrahtom. U doigravanju za opstanak Duizburg će ukrstiti koplja sa Firzburger Kikersom, trećeplasiranim timom treće lige. Iz Cvajte su, dakle, ispali Paderborn i FSV Frankfurt, a njihova mesta zauzeće Dinamo Drezden i Aue.