Dan potpunog sloma Dortmunda: Majnc razmontirao Klopovu mašineriju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 20.09.14. | 20:20

Okazaki proslavio lep jubilej - 100. meč u Bundesligi...

Okazaki i Jojić u duelu

Četiri i po godine navijači Majnca čekali su da osete slast pobede u mečevima sa Dortmundom. U isto toliko vremena Milioneri su ostvarili deset trijumfa i tri remija i mnogi su bili ubeđeni da će mašinerija Jirgena Klopa ostati neporažena i posle današnjeg susreta na Kofas Areni, ali... Družina Kaspera Hjulmanda odlučila je da se baš danas suoči sa duhovima prošlosti nadigra vicešampiona Nemačke i natera ga da se povijenog repa vrati u kući - 2:0.

I ne samo da je Majnc ostvario pobedu o kojoj će se sigurno pričati, već je ulepšao i mali jubilej Šinjija Okazakija, koji je odigrao svoj 100. meč u Bundesligi. A isti je krunisao i pogotkom u 66. minutu, čime je odbrana Dortmunda samo načeta.

Istina, mogao je Okazaki potpuno i da upropasti svoj dan, pošto je samo četiri minuta kasnije igrao rukom u svom kaznenom prostoru i poklonio penal rivalu, ali je Ćiro Imobile poslao preslabu, lako odbranjivu loptu, koju je Loris Karius lako skinuo, čime je duh Borusije potpuno bio slomljen.

A, koliko je promašaj Imobilea uticao na igru Dortmunda govori i podatak da je Matijas Ginter u 74. minutu zatresao sopstvenu mrežu posle odlične kontre rivala i tako postavio konačni rezultat meča.

Ginter (Own goal) [ Mainz 2-0 Borussia Dortmund... by Bundes2014