""

Dao ga Džošua Parker!

Vreme čitanja: 1min | pon. 01.01.18. | 18:55

I srušio nekadašnjeg premijerligaša

Opet ga daje Džošua Parker! Svojevremeno nesrećno pojačanje Crvene zvezde sve češće trese mreže u engleskom trećeligaškom društvu, a u pobedi nad Čarltonom stigao je do svog devetog pogotka ove sezone - 2:1 (2:0)

Parker je na Veliju probio led već posle 11 minuta, da bi neposrednu po isteku pola časa igre Tom Ivs duplirao vođstvo. Slabu utehu, ali opet dramu u meč uneo je Džo Aribo u 83. minutu. Džilingem je ipak izdržao do kraja i nastavio lepu seriju, jer za poraz ne zna još od gostovanja Plimutu pre skoro mesec dana.

Vigan ne posustaje i čvrsto drži prvo mesto na tabeli pošto je minimalnim rezultatom pobedio Nortempton, a jedini gol na meču postigao je Nik Pauel već posle nepunih 300 sekundi.

Istim ritmom igra i Šruzberi koji je na identičan način, samo kao domaćin porazio Oldem. Gol vredan tri boda delo je Šona Velija u 16. minutu.

ENGLESKA 3 - 26. KOLO

Vimbldon - Sautend 2:0 (0:0)
Bristol Rovers - Portsmut 2:1 (0:0)
Čarlton - Džilingem 1:2 (0:2)
Flitvud - Bredford 1:2 (1:0)
Nortempton - Vigan 0:1 (0:1)
Oksford - MK Dons 3:1 (2:1)
Piterboro - Donkaster 1:1 (1:0)