""

Debi u Turskoj i odma gol! Prvenac Elije pogurao Bašakšehir (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.08.17. | 23:19

Doskorašnji prvotimac Fajenorda najzaslužniji za slavlje sastava iz Istanbula

Svaki početak sezone je težak, a pogotovo kada naspram sebe imate čvrstog protivnika. Ipak, Istanbul Bašakšehir je opravdao ulogu favorita na otvaranju sezone u turskom Super ligu i na svom stadionu savladao tvrdu Bursu – 1:0 (1:0).

Trenutak odluke se dogodio sredinom prvog poluvremena, a igrač odluke bio je debitant u turskom prvenstvu Eljero Elija. Doskorašnji prvotimac Fajenorda je u 21. minutu odlično iskombinovao sa Edinom Višćom i snažnim udarcem matirao Haruna Tekina.

Bursa je bila čvrsta, ali nije stvorila previše prilika za gol, dok je sa druge strane domaćin mogao još koji put da zatrese protivničku mrežu. Ipak, razočarao je Emanuel Adebajor, koji nije uspeo da iskoristi nekoliko povoljnih šansi za postizanje gola.

Domaćin nema previše vremena za analizu ove utakmice, pošto ga već u sredu očekuje prvi meč ple-ofa za ulazak u Ligu šampiona protiv Sevilje u Istanbulu.