Dečak Najt je crno-beli vitez, Derbi slavio posle sedam kola

Vreme čitanja: 2min | pon. 30.12.19. | 22:43

Ovnovi sa igračem manje od 17. minuta - 2:1

Dođe kraj i crnoj seriji Derbi kauntija. Dugo su Ovnovi tumarali kroz Čempionšip, iz nedelje u nedelju su padali na tabeli i došli su na samu ivicu ambisa.

Posle sedam uzastopnih utakmica bez pobede, Derbi je napokon našao put do trijumfa. U meču 25. kola Ovnovi su kod kuće savladali Čarlton sa 2:1. I to sa igračem manje više od 70 minuta.

Utakmicu je dobila snaga volje crno-belih, ali i dve majstorije Džejsona Najta, tinejdžera od 18 leta, koji je postigao oba pogotka za domaći tim. Najpre je bio precizan u 10, a potom i u 77. minutu.

I koliko je Najt junak, toliko je njegov saigrač Bjelik mogao da bude tragičar ovog meča, jer je u 17. minutu dobio crveni karton i ostavio saigrače na cedilu. Branio je Derbi minimalno vođstvo punih sat vremena, dok nije došao i do drugog pogotka.

Nije moglo baš sve da prođe bez drame do kraja, pošto je Čarlton došao do penala, koji je Tejlor u 83. minutu pretvorio u pogodak za 2:1 i za neizvesnost do poslednje sekunde.