Depaj se vratio kući, a PSV pregazio Tvente (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.01.16. | 16:20

Filipsovci savladali sa 4:2 davljenika iz Enšedea

Ajndhoven pozdravio Memfisa Depaja

PSV je održao korak u trci za Ajaksom (zaostaje tri boda) sigurnim trijumfom nad Tventeom - 4:2 (3:1).

Lepo fudbalsko popodne u Ajndhovenu upotpunio je Memfis Depaj, koji se pojavio na stadionu na kojem se proslavio pre odlaska u Mančester Junajted i razgalio publiku pre početka meča, a podrška sjajnog veziste prijala je igračima Filipsovaca koji su uživali danas u goleadi.

A nisu dobro domaćini otvorili meč, već u osmom minutu Ostervijk je sjajnim udarcem glavom doveo Tvente u vođstvo i na trenutak je utihnuo stadion u Ajndhovenu.

Ipak, kada su se konsolidovali, meksička kombinacija Gvardado - Moreno donela je preokret i prednost domaćinu. Levi bek je pogodio dva puta u 21. i 23. minutu, a oba puta mu je asistirao sjajni Gvardado. Fantastični meksički vezista upisao je i treću asistenciju i u 37. minutu, kada je Lusijano Narsing povisio na 3:1.

U nastavku Nemac Činedu Ede je smanjio u 69. na 2:3, nakon što je lepo nadmudrio odbranu PSV-a i zaobišao golmana Zuta, ali je dilemu oko pobednika ovog meča otklonio rezervista domaćina Florijan Jozefzun koji je u 79. minutu postigao najbrži gol kao rezervsa, samo 54 sekunde od ulsaka u igru.