"Eren Derdijok"

Derdijok imitirao Van Bastena (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 25.01.16. | 22:15

Istanbul Bašakšehir izborio 1:1 protiv Kasimpaše u meču koji će ostati upamćen po volejčini švajcarskog reprezentativca

Eren DerdijokČelnici Galatasaraja morali bi da se pravdaju pred navijačima. Ali u malom derbiju 19. kola Super liga ni Istanbul Bašakšehir ni Kasimpaša nisu uspeli da osvoje ceo plen i ugroze poziciju istanbulskog giganta. Na kraju 1:1 u meču koji će ostati upamćen po volejčini Erena Derdijoka.

Edin Višća je, doduše, bio junak utakmice pošto se u 80. minutu najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostujućeg tima i spasio Istanbul Bašakšehir poraza na domaćem terenu. Ali najlepši detalj utakmice odigrao se u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Slobodan udarac na 40 metara od gola Istanbula, Tunaj Torun je poslao savršenu paralelu, a Eren Derdijok uhvatio strašan volej koji je sve u Turskoj podsetio na kultni pogodak Marka van Bastena na Evropskom prvenstvu 1988. godine. Nije bio to baš tako graciozan gol, ali mora se Derdijoku priznati  - majstorski.