"Navijači Kubanja: Od radosti do tuge"

Dinamo došao do tri važna boda: Preokret - iz jedan u dva!

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 14:06

Kada se ova dva tima sastaju u Krasnodaru najučestaliji rezultat je bio 1:1, ali ovoga puta bilo je 2:1 za goste

Navijači Kubanja: Od radosti do tugeVelika je gužva u ruskoj Premijer ligi kada je borba za Ligu Evrope u pitanju. Za mesta koje vode u za drugo evropsko takmičenje po jačini konkurišu Rubin Kazanj i tri tima iz Moskve (Lokomotiva, Spartak i Dinamo). Upravo ovi poslednji imaju možda i najbolju pol poziciju, a uspeli su dodatno da je poboljšaju u Krasnodaru! Kubanj je bio blizu da im otkine bodove, ali se to nije dogodilo. Dinamo je slavio sa 2:1.

Zanimljivo, u prethodna tri susreta ovih timova koji su se igrali u Krasnodaru rezultat je bio 1:1, ali se fudbaler domaćih Andre Reame autogolom potrudio da prekine tu seriju. Krasnodar je poveo u 23. minutu golom Uga Almeide, da bi u 69 minutu izjednačio Daglas Tešeira i tako doveo rezultat u ravnotežu. Međutim, spomenuti Reame je ispao tragičar meča i oduzeo svom timu i taj jedan bod koji su imali u džepu.

Domaći su završili meč sa devet igrača u polju. Prvo je isključen Bugarin Stanislav Manolev u 89. minutu kada je dobio drugi žuti karton, a zatim je i Rumun George Bučur zaradio direktno isključenje.

To znači da je u ovom meču došao prelaz koji se po pravilu najbolje plaća u kaldionicama, iz jedan u dva! Posle ovog kola Dinamo ima 47 osvojenih bodova, pa čak imaju i neke šanse da se ubace u borbu za Ligu šampiona.