""

Dočekali posle više od godinu dana: Vanderson obradovao navijače Dinama (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.08.17. | 18:31

Slavni moskovski klub upisao prvu pobedu u Premijer ligi

Dinamo iz Moskve upisao je prvu pobedu od povratka u rusku fudbalsku Premijer ligu. Policajci su na Himki areni u predgrađu ruske prestonice savladali Amkar sa 3:0 u meču četvrtog kola nacionalnog šampionata.

Domaćin je konačno obradovao verne navijače, koji su su obzirom na istoriju i tradiciju Dinama, navikli na znatno bolje dane i rezultate.

Ipak danas je njihov heroj bio Brazilac Vanderson, koji je letos došao iz Krasnodara kao slobodan igrač. Dosta problema je u prvom poluvremenu imao Dinamo, ali je u nastavku uspeo da slomi otpor žilavih gostiju.

Kiril Pančenko je u 49. minutu doveo domaćina u vođstvo, a onda je Vanderson asistirao Aleksandru Zotovu za prednost od 2:0. Dobru partiju Brazilac je krunisao osam minuta pre kraja golom za konačnih 3:0.

Srpski defanzivac Aleksandar Miljković bio je starter u timu Amkara, ali ga je u 68. minutu zamenio Darko Bodul

RUSIJA 1 - 4. KOLO

Anži - Rostov 0:1 (0:1)