Dosta je bilo terora: Dinamo rasturio Steauu u najvećem rumunskom derbiju! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.11.15. | 21:41

Popularni Crveni psi dominantni u tamošnjem večitom derbiju - 3:1

Gnoere matirao Steauu

Sa apsolutnom dominacijom Steaue u večitom rumunskom derbiju je završeno. Posle skoro pet godina pauze, odnosno 12 međusobnih mečeva, Dinamo iz Bukurešta je slavio u najvećoj utakmici rumusnkog fudbala i to na izuzetan način - 3:1 (0:0).

Sve značajno što se izdešavalo na ovoj utakmici dogodilo se u drugom poluvremenu, koje je otvoreno autogolom Fernanda Varele i nakon nakon povratne lopte Bogdana Gavrila, koji je samo minut ranije ušao u igru.

Taj pogodak predstavljao je ogroman stimulans za domaće igrče, koji su u 67. minutu sjajnim golom Antuna Palića duplirali vođstvo i praktično rešili pitanje pobednika ovog meča.

Ipak, predugo su igrači Dinama čekali na pobedu velikom derbiju da bi ih zadovoljilo vođstvo od 2:0. Pukla je kontra u 84. minutu, Stelijano Filip je probio po levom boku i spakovao idealnu priliku za udarac Arlemu Gnoereu, koji je snašno opalio po lopti i još jednom bacio svoju publiku u trans.

Čast Steaue sačuvao je Stančiju u drugom minutu nadoknade, ali to nimalo nije promenilo kompletan utisak ove utakmice.

Dinamo se osvojenim plenom izjednačio sa Steauom i Pandurijem na deobi reće pozicije. Prva je odlična astra koja ima čak sedam bodova više, a drugi Vitorul.

LIGA 1 - 18. kolo:

Konkordija - Univ. Krajova 0:2 (0:1)