"Momenat odluke"

Džaba više publike, džaba Ugo Almeida, kada volejčina u 88. minutu spašava Rostov (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.03.15. | 18:54

Iako je do same završnice bilo 1:1, Serdar Azmun je doneo pobedu golčinom koju će pamtiti

Momenat odlukeKada Kubanj iz Krasnodara gostuje u "komšijskom" Rostovu, njegovi igrači lagano mogu da se osećaju kao kod kuće, jer gotovo da imaju više navijača od domaćina. Međutim, ovoga puta mu ni to, a ni prvi gol Uga Almeide od kada je zimus prešao u Rusiju nije pomoglo, jer se Rostov spasao u 88. minutu volejčinom Serdara Azmuna, koji je samo 15 minuta ranije ušao sa klupe - 2:1 (0:0).

Na taj način, ekipa koja je pre ovog kola bila na dnu tabele je ostvarila prvu pobedu u sedam utakmica.

U prvom poluvremenu ovog meča 19. kola Premijer lige je viđeno nekoliko polušansi, ali se borba rasplamsala tek u drugom. Tada je Aleksandar Buharov postigao pogodak na asistenciju Mamadua Dumbije. Igrao se 51. minut.

Posle tog gola ekipa Rostova je zaigrala još bolje, imala je nekoliko izglednih šansi, od kojih je jednu propustio Artjom Dzjuba.

Kako to obično biva u fudbalu kada propustiš šanse, budeš kažnjen. A ovoga puta kazna je imala oko 90 kilograma, volela je da popije po koju, a zvala se Ugo Almeida. Nekada veliki talenat portugalskog fudbala je savladao Stipa Pletikosu u 79. minutu na asistenciju Georgea Bučura.

Međutim, trener domaće ekipe Kurban Berdijev je pokazao dobar osećaj za igru, jer je igrač koji je ušao sa klupe Serdar Azmun u 88. minutu doneo jednu od važnijih pobeda ove sezone Rostovu, pošto je sjajnom volejčinom zadao fatalni udarac gostima.