"Navijači Sampe imaju čemu da se raduju"

Ederova lepotica donela Mihi prvenac u 2015, akrobacija starog lisca Luke Tonija (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 11.01.15. | 16:57

Brkić trijumfom debitovao na Sardiniji, goleada u Firenci i evrogol Hoakina

Navijači Sampe imaju čemu da se radujuSiniša Mihajlović može da odahne. Sampdorija je konačno probila led i u susretu sa neugodnim Empolijem, koji je pre 18. kola Serije A nanizao pet uzastopnih remija, upisala prvenac u 2015. godini. Junak meča bio je Eder čiji je gol u 49. minutu odlučio ishod meča – 1:0.

Bio je to majstorski potez 28-godišnjeg Brazilca. Gonzalo Bergesio, igrač koji bi navodno trebalo da napusti Đenovu kako bi otvorio prostor za Samjuela Etoa, odložio je loptu, a Eder bez mnogo razmišljanja opalio iz prve i filigranski precizno je plasirao u dalji ugao.

Luiđi Sepe je mogao samo da pogledom isprati loptu i uspon Sampe do deobe četvrtog mesta na tabeli Serije A sa Napolijem, kojeg večeras očekuje veliki derbi sa vodećim Juventusom.

Mnogo uzbudljivije bilo je na stadionu Artemio Franki na kome je Fjorentina umalo od gotovog napravila veresiju, ali su je spasili golovi Huana Kvardada i Hoakina, pa je Palermo bio prinuđen da se na Siciliju vrati pognute glave – 4:3.

Kapiten Manuel Paskval, zanimljivo prvi Italijan koji je ove sezone postigao gol za Violu u Seriji A, načeo je goste, Hoze Marija Basante je duplirao prednost, pa se činilo da će se domaći prošetati do bodova. Avaj. U nastavku je na scenu stupio 21-godišnji Šveđanin poreklom iz Gane Robin Kvajson, koji je na teren ušao u 52. minutu, a potom u 59. i 61. utišao Virencu i izjednačio na 2:2.

Međutim odmah je reagovao Huan Kvardado, da bi mrežu gostiju potom na maestralan način zatresao i Hoakin, pa je pogodak Andree Belotija sa penala bio dovoljan samo za častan poraz Palerma.

Verona je bila sigurna u susretu sa Parmom i slavila sa 3:1 pošto je veteran Luka Toni zaigrao kao mladić i odbio nalet gostiju. Naime taman što je Frančesko Lodi vratio Krstaše u život akrobatski volej 37-godišnjeg napadača odagnao je sve sumnje oko krajnjeg ishoda meča.

Bez starca nema udarca?

Vrednu pobedu ostvario je i Kaljari, koji je legendarnog Đanfranka Zolu darivao prvencem u ulozi šefa struke Sarda. Ćezena je savladana sa 2:1 u meču u kojem je Željko Brkić debitovao među stativama Kaljarija. I ostavio sasvim solidan učinak, iako nije izdržao do samog kraja pošto je poklekao u 90. minutu.

Brkiću uostalom tek predstoji dokazivanje, jer je njegov novi klub i dalje u zoni ispadanja. Sada doduše sasvim blizu Atalanti i Kjevu, koji su odigrali 1:1 pošto je Dejan Lazarević u 90. minutu spasio Leteće bikove poraza.