""
""

Espanjol brzinski išamarao Elče, Liga Evrope nije više tako daleko (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.03.14. | 13:48

Tim iz Barselone u svega 20 minuta postigao dva pogotka, pa je već tada bilo jasno

Fudbaleri Espanjola upisali su vrlo važna tri boda u borbi za mesto koje vodi u Ligu Evrope naredne sezone, pošto su na svom stadionu savladali Elče sa ubedljivih 3:0.

Ekipa iz Barselone je od samog starta utakmice bila vrlo konkretna, potpuno napadački orijentisana, a upravo je takva igra četi Havijera Agirea donela novi trijumf i šansu da se do kraja šampionata izbori za mesto pod evropskim suncem.

Domaćin je do vođstva stigao već posle prvog ozbiljnijeg napada na utakmici. Simao je izveo opasan korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je David Lopez i loptu sproveo u mrežu.

Gotovo iz identične pozicije Koloto je postigao pogotak u 21. minutu. I ponovo je Simao bio asistent, ali samo iz skraćenog kornera, sa iste strane.

Tačku na ubedljiv trijumf Espanjola stavio je Pici u 59. minutu, a veliku pomoć imao je u jednom defanzivcu Elčea, koji je lopti promenio smer, što je golmana Ereru ostavilo bespomoćnim.

Gol utehe za Elče postigao je levi bek katalonskog tima, Fuentes, u završnici meča.

Espanjol sada ima 36 bodova, dva manje od sedmoplasirane Sevilje, odnosno sedam manje u odnosu na Sosijedad, koji drži to mesto koje vodi u Ligu Evrope. S druge strane, Elče čeka teška i mučna borba za opstanak.