""

Espanjol častio Sevilju, Andalužani konačno slavili u gostima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.11.13. | 15:20

Tim Unaija Emerija prvi put osvojio tri boda na strani

Pobeda u pravi čas! Fudbaleri Sevilje upisali su prvi ovosezonski trijumf na strani pošto su u Barseloni savladali Espanjol rezultatom 3:1. Pitanje pobednika je bilo rešeno već u prvih deset minuta utakmice, kada su Andalužani postigli dva gola.

Prvo je mrežu tresao Federiko Facio već u 3. minutu susreta. Argentinski internacionalac odlično je iskoristio loptu koju je iz slobodnog udarca poslao Ivan Rakitić i matirao Kasilju. Svega sedam minuta igre bilo je potrebno gostima da udvostruče prednost. Posle gužve u šesnaestercu domaćina nakon kornera s leve strane lopta je stigla do Vitola, koji je vrlo lepim udarcem lobovao golmana protivnika i učvrstio šanse svog tima da dođe do pobede.

Ipak, već u 24. minutu kapiten Serhio Garsija umanjuje prednost Sevilje, ali... To nije bilo dovoljno da se napravi nešto više. Konačni rezultat postavio je Baka posle fenomenalnog solo prodora, u kojem je iz igre izbacio čak trojicu igrača Espanjola, a potom plasirao loptu u mrežu.

Sevilja je tako upisala i prvu pobedu posle dva uzastopna poraza i preskočila Espanjol na tabeli.