""
""

Eštoril zgazio Rio Ave (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 07.03.16. | 23:03

Ekipa sa severa Portugala doživela prvi ligaški poraz posle mesec i po dana odolevanja

Pregrmeli su Setubal, Sporting, Pasos Fereiru, Akademiku i Boavistu, ali ne i nalete kluba iz lučkog grada. Fudbaleri Eštorila pregazili su Rio Ave sa 3:1 i tako prekinuli protivnikovu seriju od gotovo mesec i po dana bez poraza u šampionatu Portugalije.

Gostujući sastav do trijumfa je stigao najviše zahvaljujući Brazilcu Mateusu, koji je sa dva gola pobrao sve simpatije navijača koji su proputovali više od 370 kilometara kako bi podržali svoje miljenike. A oni su znali da vrate ukazano poverenje.

Mateus je već u 26. minutu pronašao rešenje za protivničku odbranu i doveo Eštoril u vođstvo, da bi mu isto toliko vremena bilo potrebno da duplira vođstvo i praktično overi tri boda. Ipak, poslednju reč imao je Leo Bonatini sa penala u 57. minutu.

Počasni gol za Rio Ave dao je Žoze Postiga, mlađi brat daleko poznatijeg Eldera, u 82. minutu susreta.