"Herenven iznenadio"

Fajenord sam na vrhu! Zenelijev topovski udar i Lozanov divljački start slomili PSV (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 10.09.17. | 14:20

Neočekivanih i rutinskih 2:0 za Herenven

Herenven iznenadioFajenord i Herenven kao jedini neporaženi timovi u dosadašnjem toku sezone u Erediviziji. I ako se za aktuelnog šampiona i lidera Eredivizije to moglo i očekivati, Herenven je iznenadio, posebno zato što je u četvrtom kolu za rivala imao veliki PSV i prilično lako stigao do pobede od 2:0!

Umesto naleta gostiju iz Ajndhovena videli smo kako Herenven favorizovanom protivniku ubrizgava serum za smirenje. Samo šest minuta pošto je utakmica počela na semaforu je pisalo 2:0. Nisu to očekivali igrači PSV-a. Uostalom, niko nije očekivao da će Arber Zeneli već u četvrtom minutu odapeti strelu sa skoro 30 metara. Kao da je prethodno u loptu ugradio sistem za navigaciju. Neodbranjivo.

Anesteziranim gostima trebalo je vremena da se opasulje. A Herenven im ga nije dao. Samo dva minuta pošto je Zeneli načeo PSV Reza Gučanedžad mu je presudio. Denzel Dumfris je bio previše brz i spretan za Keneta Pala, a Gučanedžad baš tamo gde je trebalo.

Ako je do tada među navijačima kluba iz Ajnhdovena i postojala nada da će moći da se vrate iz mrtvih ona je i definitivno nestala u 37. minutu. Proključala je vrela meksička krv Irvinga Lozana. Đonom je uleteo u Dumfrisa, pa mu je sudija Kevin Blom opravdano pokazao put u svlačionicu.

Moglo je da bude i gore, pošto je u 74. minutu Gučanedžad imao i priliku da sa penala postigne treći gol za domaće. Slabo je šutirao, pa je Jerun Zut ukrotio njegov udarac i spasio šta je ostalo od dostojanstva PSV-a.

Inače, Nemanja Mihajlović je meč presedeo na Herenvenovoj klupi.