Radost Rikarda Koste

Fešta u Tondeli: Pobegli iz zone ispadanja za pola sata

Vreme čitanja: 1min | pon. 08.04.19. | 23:15

Junak je veteran Rikardo Kosta

Puna dva meseca čekala je Tondela na pobedu kojom je izašla večeras iz opasne zone i bar na kratko će moći lakše da diše. Portimonense je ispustio u poslednjih pola sata dva gola prednosti koje je stekao u prvih 45 minuta, ali mu poraz neće teško pasti jer je ušuškan u sredini tabele šest kola pre završetka Primeire - 3:2 (0:2).

Odlično prvo poluvreme gostiju obeležili su golovi Žadsona i Paulinja, ali je Tondela u nastavku zaigrala bolje i preko Tomanea i Pitea stigla do izjednačenja u 72. minutu. Taj povratak u igru inspirisao goste, a posle gužve u šesnaestercu konačnih 3:2 i trijumf domaćinu doneo je čuveni veteran Rikardo Kosta u 85. minutu.

Istina, dobio je i nekadašnji fudbaler Volfzburga, Lila i Valensije i crveni karton u petom minutu nadoknade, ali bitno da je pobeda upisana i da je Tondela na dobrom putu da preživi u eliti.

PORTUGAL 1 - 28. kolo

Porto - Boavista 2:0 (1:0)