"Slavlje fudbalera Vojvodine"

Fudbal se igra unapred! Spektakularna Vojvodina uzela meru Partizanu, ni dva gola Oumarua nisu dovoljna da se pokori Karađorđe (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 13.08.15. | 21:58

Pred 10.000 gledalaca u Novom Sadu, upornost Ivanića, majstorija Stanisavljevića i spretnost Ožegovića doneli Zagorčićevoj ekipi zaslužen trijumf - 3:2

Slavlje fudbalera VojvodineVeče u slavu fudbala i veče velikog slavlja u Novom Sadu! Vojvodina je uzela meru šampionskom sastavu Partizana. Štaviše, nagovestila da je spremna da igra značajniju ulogu nego prethodnih sezona u srpskom fudbalu i da se, ako ponovi upola kvalitetnu partiju kao ovu sa Karađorđa, opravdano nada plasmanu u Ligu Evrope, dok će crno-beli morati da porade na učestalim greškama u defanzivi, koje ni golgeterski raspoložen Abubakar Oumaru nije mogao da sakrije - 3:2 (2:1).

Zasluženo, jer je ekipa Zlatomira Zagročića igrala baš onako kako je to njen nekadašnji ideolog Vujadin Boškov godinama tražio: na gol više. Od početka silovito, sa jasnom idejom da se lopta prebaci preko crte, da se od rivala bude brži i spretniji. Kad su u tome uspeli - a uspeli su već posle 17 minuta - domaći igrači su otškrinuli vrata trijumfa. Kasnije prošli kroz trijumfalnu kapiju i u prvom velikom derbiju Superlige pokazali fudbalski zanesenjacima kako je ovaj sport lep kad se igra - unapred.

Gol Ivanića za 1:0Još kad u sastavu imate upornog Mirka Ivanića, čije liderske sposobnosti imaju jednako psihološko dejstvo ne samo na publiku, nego i njegove saigrače, kao i fenomenalnog izvođača slobodnih udaraca kakav je Aleksandar Stanisavljević onda možete da računate na slavlje protiv ekipe koja „puca“ na Ligu šampiona. Bez trunke respekta, a sa motivom velikim poput Petrovaradinske tvrđave, u nameri da pokažu kako onih majskih 0:4 nisu realna slika odonosa dva tima, Novosađani su pritisli tim Zorana Milinkovića i vešto koristili očajnu levu stranu odbrane gostiju. Slabog Nemanju Petrovića i očajnog Fabrisija Dornelasa domaćin je označio slabim tačkamaod starta i lako - kao nikad ranije - stekao ogromnih 2:0 već u uvodoj fazi.

Oumaru pogađa za 1:2Kad se na to doda utisak da je Zlatomir Zagorčić, odlukom da pojača stražu na Andriji Živkoviću i Miroslavu Vulićevuću, izbio Partizanu oružje u vidu proboja po desnoj strani bilo je jasno da prvak Srbije nema previše aduta. Osim da se osloni na indivudualni kvalitet. A Darko Brašanac je dovoljno dobar igrač da bi se tek tako predao i suviše pametan da bi solirao, pa je uočivši slobodnog Abubakara Oumarau uspeo da „spoji“ Kamerunca s golom u 39. minutu, a bivši napadač Lala laganom egzekucijom postigne prvi od dva gola.

Nijednom se nije radovao iz poštovanja prema bivšem klubu. Mada i zbog podatka da su njegovi hici „samo“ vraćali crno-bele sa ivice provalije ka kojoj ih je u 62. minutu gurnuo spretni Ognjen Ožegović (posle još jedne ludorije Fabrisija) i maltene u tom trenutku rešio pitanje pobednika. Oumaru večeras, narodski rečeno, nije imao s kim da igra. Uostalom, kao ni na većini utakmica u Superligi na kome mu je partner u napadu Valeri Božinov, jer je bugarski internacionalac protraćio još sat vremena na terenu, doslovce ništa nije uradio korisno za svoj tim, promašio je jedan zicer i tako uticao da njegovi saigrači popuste na planu samopouzdanja i pretrpe drugi poraz na isto toliko prvenstvenih gostovanja. I zabrinu navijače pred odlazak na noge BATE Borisovu.

Sudija: Bojan Nikolić (Kragujevac)
Žuti kartoni: Puškarić, Nastić, Đurić (Vojvodina), Fabrisio, Božinov, Brašanac, Jevtović (Partizan)
Crveni karton: Igor Đurić (Vojvodina) u 90. minutu, Darko Brašanac (Partizan) u 72. minutu.

VOJVODINA (4-2-3-1): Žakula – Vasilić, Đurić, Pekarić (od 32. Pankov), Nastić – Sekulić, Maksimović – Puškarić (od 75. Paločević), Ivanić, Stanisavljević – Ožegović.

PARTIZAN (4-3-3): Živko Živković – Vulićević, Balažic, Fabrisio, Nemanja Petrović – Jevtović, Brašanac, Babović – Andrija Živković, Oumaru, Božinov (od 66. Saša Ilić).

(FOTO: Star sport)

FK VojvodinaSuperligaSrbijaFK PartizanOgnjen OžegovićMirko IvanićAleksandar Stanisavljević