Fulam nije izdržao u komšiluku: Kazins iščupao bod za Čarlton

Vreme čitanja: 2min | ned. 04.10.15. | 15:13

Klub sa Krejven Kotidža prokockao dva gola prednosti u poslednjih deset minuta

Radost strelca Kazinsa

Poslednji meč desetog kola Čempionšipa između Čarltona i Fulama doneo je goleadu i podelu bodova – 2:2. Konačnim ishodom mnogo je zadovoljniji domaćin, koji je do izjednačenja stigao golom u petom minutu nadoknade vremena.

Čarlton je bio nadomak poraza, ali se u poslednjih deset minuta izvukao jer je nadoknadio prednost komšija. Rajan Tuniklif je u 33. minutu načeo domaćina. Slobodan udarac izveo je Ros Mekormak, golman Čarltona Poup kratko je odbio loptu, pravo na nogu Tuniklifu koji je doveo Fulam u prednost.

El Hađi Ba i Toni Vat imali su šanse na početku drugog poluvremena da donesu izjednačenje Čarltonu, ali je njihovu nepreciznost kaznio na drugoj strani Mekormak, kojem se Tuniklif revanširao asistencijom za velikih 0:2.

Ipak, u poslednjih deset minuta usledio je preokret. Menadžer Adiktsa Gaj Luzon poslao je na teren u finišu meča Džonija Džeksona, a iskusni vezista mu se zahvalio golom u 81. minutu. Gudmundson je izveo korner, a 33-godišnji fudbaler smanjio na 1:2.

Bio je to uvod u veliku ofanzivu domaćina. Čarlton je žestoko napadao, Fulam se solidno branio, a u petom minutu nadoknade, kada se mnogima činilo da bodovi putuju na Krejven Kotidž,  Džordan Kazins je glavom pogodio mrežu gostiju i postavio konačnih i zasluženih 2:2.

Ovim remijem Fulam je ostao na 13. poziciji sa 12 bodova, dok je Čarlton na poziciji broj 17, sa samo dva boda manje od njih.