""
""

Gavrić bocnuo Irce, Orlići dobro uzleteli (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 04.05.17. | 18:13

Kadetska reprezentacija Srbije napravila verovatno ključni korak za četvrtfinalu Evropskog prvenstva u Hrvatskoj...

Dobro su uzleteli! Orlići Perice Ognjenovića uspešno su započeli takmičenje na Evropskom šampionatu u Hrvatskoj pošto su u prvom kolu grupe C savladali selekciju Republike Irske rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je vezista Crvene zvezde Željko Gavrić osam minuta pre kraja utakmice.

Da smo tehnički superiorni znali smo i pre meča; da će Irci biti čvrsti i "dosadni" od prvog do 80. minuta naš selektor upozorio je svoje momke; ali da ćemo se toliko mučiti da pronađemo put do šansi, nismo mogli baš da pretpostavimo.

Naš tim jeste vodio glavnu reč u prvih 45 minuta, diktirao tempo i nije dozvoljavao rivalu ni da pripreti golmanu Gordiću, ali nismo ni mi s druge strane mnogo puta iskušali Mahera. U drugom delu situacija se promenila. Kada je u igru ušao krilni napadač Brajtona Aron Konoli naš rival počeo je da pokazuje zube. Taj momak s brojem 11 na leđima očigledno je najbolji igrač ostrvskog tima i ostaje nejasno zbog čega je utakmicu počeo na klupi.

Konoli je u nekoliko navrata pokušao lepo sa distance - u 66. minutu pogodio i stativu - dobrano je namučio našeg desnog beka Aleksandra Kostića, a u 52. minutu samo zahvaljujući lošoj proceni grčkog sudije Papapetrua Srbija se nije suočila s penalom. Konoli je probio našeg beka, ušao u šesnaesterac, da bi ga Kostić u želji da loptu izbije u korner pokosio kao sveću. Kako loptu nije ni dokačio jasno je bilo da je to start za najstrožu kaznu, ali Grk nam je progledao kroz prste.

Orliću su do tri velika boda došli u 72. minutu. Rezervista Zuvić - zamenio baš slabog Đerleka dva minuta ranije - centrirao je na prvu stativu, a Gavrić zakačio loptu koja je vrlo čudnom putanjom pronašla put do mreže - 1:0.

Ovaj rezultat praktično znači da ćemo 7. maja u sudaru sa Nemcima igrati za prvo mesto u grupi C. S obzirom na bolju gol razliku Pancera (dobili 5:0 BiH) nama će trebati pobeda, ali o tom potom. Ono što mora da se dobije jeste utakmica protiv Bosne...

Srbija (4-1-4-1): Gordić - Kostić, Janković, Pavlović, Kamenović - Ilić - Vidosavljević (Tedić), Đerlek (Zuvić), Nešković (Kokir), Gavrić - Stuparević.
R. Irska (4-3-3): Mejer – Nolan, Kolins, Doerti, Ledvidž – O'Farel, Boldžer, Rouč – Tompson (Rajt), Ajah, Kilkeni (Kilkeni).