""
""

Gran Kanarija nokautirala Real, Tenerife sada gledaju sa vrha

Vreme čitanja: 2min | ned. 26.02.17. | 20:19

Ako je poraz Barselone od Estudijantesa ranije danas nije bio preveliko iznenađenje, onda neuspeh Reala na svom terenu u duelu sa Gran Kanarijom svakako to jeste. Ekipa sa Kanarskih Ostrva slavila je sa 93:81 u 20. kolu ACB lige i istovremeno učinila veliku uslugu lokalnom rivalu, Tenerifama, koje su sada postale novi lider šampionata.

Realu je ovo bio šesti poraz u prvenstvu, dok je Gran Kanarija upisala 13. pobedu i verovatno prebrinula brige oko plasmana u plej-of.

Gosti su večeras praktično vodili od prvog do poslednjeg zvižduka, a ispostavilo se da su već u prvoj četvrtini napravili prednos i to ubedljivu od 14 poena koju su ljubomorno i pametno čuvali do samog kraja.

Real se, naravno, nije predavao i jasno je bilo da će Gran Kanarija morati da odbije nekoliko naleta domaćih predvođenih Serhiom Ljuljom.

A poslednji pokušaj Reala da se vrati u igru bio je četiri minuta pre kraja, kada je Džejsi Kerol pogodio trojku i smanjio na 76:77. Ipak, Kajl Kjurik je odmah uzvratio istom merom, a potom je i raspoloženi Baez pogodio dva puta zaredom i Gran Kanarija je otišla na plus osam 77:85. Potom je Real ušao u jurnjavu, ali nije bilo ni preciznih šuteva, ni dovoljno vremena da se promeni ishod.

Kjurik je utakmicu završio sa 19 poena, Baez je dodao 12, a Lester Mekejleb 10 poena. Real nije pomoglo ni 28 poena Ljulja, dok je Rendolf postigao 14.