""

Gran Kanarija putovala 5.500 kilometara, pa uništila Nižnji!

Vreme čitanja: 1min | uto. 18.10.16. | 20:24

Španski predstavnik ubedljiv u Rusiji – 106:80

Prevalili su dug put od 5.500 kilometara, ali kategoriju umora nisu – upoznali. Košarkaši Gran Kanarije u okviru drugog kola Evrokupa lako su slavili na gostovanju Nižnjijem iz Novgoroda – 106:80.

Tim sa Kanarskih ostrva još ne zna za pobedu u ACB ligi (nanizao četiri poraza), ali zato u Evropi predstavlja ozbiljnu silu. Prošle nedelje Gran Kanarija je deklasirala Cedevitu, a kvalitetje demonstrirala u večerašnjem okršaju. Istina, ni Nižnji nije ono što je nekad bio o čemu svedoči podatak da ruska ekipa još nema pobedu u sezoni.

Odbranma Nižnjija na večerašnjem meču gotovo da nije ni postojala. Gran Kanarija je utrpala koš domaćina još u prvoj četvrtini. Španci su za deset minuta postigli 36 poena i jasno stavili do znanja da imaju dovoljno argumenata za pobedu.

Biv ši plejmejker Partizana Bo Mekejleb je maestralno predvodio Gran Kanariju. Meč je završio sa 11 poena i pet asistencija.