""

Grizman brži od pištaljke, Atletiko okrenuo Sosijedad (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 02.12.17. | 18:00

Baskijski klub vodio na poluvremenu, ali nije izdržao

Izgleda da je Atletiko Madridu suđeno da ove sezone na novom stadionu Vanda Metropolitano muku muči kako bi došao do pobede. Večeras su Jorgandžije tek posle preokreta slavile protiv Real Sosijedada sa 2:1 u utakmici 14. kola Primere.

Ekipa Dijega Simeonea zaslužila je pobedu, jer je ipak bila opasnija i konkretnija, ali je i Sosijedad još jednom potvrdio da ume da bude prava nagazna mina.

Strelac pobedonosnog gola za Jorgandžije bio je, a ko drugi nego Antoan Grizman samo dva minuta pre kraja utakmice. Iskoristio je Francuz dobar centaršut Saula Nigeza i zatresao mrežu za veliko slavlje na tribinama.

A Sosijedad je baš dobro otvorio utakmicu i pogotkom Hozea Vilijana iz penala, a prethodno je Jan Oblak skrivio najstrožu kaznu nespretnom intervencijom.

Krenuo je Atletiko posle toga svim silama napred, a ta upornost se isplatila domaćinu u 64. minutu kada je Filipe Luis bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru.