"Anhel Korea"

Grizman, Koke, Korea: Lepota fudbala (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 20.09.17. | 21:57

U Bilbau jednostavno ne znaju kako protiv Atletika

Anhel KoreaBaski su svoju šansu ispustili u 41. minutu kada je Jan Oblak odbranio penal Aricu Adurizu. Mada je na drugom kraju terena i Kepa obavio svoje zaustavivši šuteve Nika Gajtana i Antoana Grizmana. Ali ništa nije mogao golman Atletika iz Bilbaa kada su u drugom poluvremenu gosti iz Madrida ispleli mrežu oko protivničkog kaznenog prostora. Na kraju 2:1 za Jorgandžije.

Pobeda koja će se pamtiti po pogotku Anhela Koree, mada je on samo postavio nogu. Ništa više nije ni trebalo da uradi. Sve su pre njega završili Grizman i Koke. Prelepa akcija koja je domaće igrače ostavila da se vrte u krug i pitaju gde je lopta. Maestralno.

U 73. minutu sve je bilo gotovo. Ponovo je Grizman po strani ostavio golgeterske obaveze i uživeo se u ulogu plejmejkera. Lobovao je poslednju liniju baskijske odbrane, a Janik Fererira Karasko je bio dovoljno spretan da taj fenomenalan pas pretvori u pogodak za 2:0. Raul Garsija je u finišu uspeo samo da ublaži poraz Bilbaa.

Verovali ili ne, Bilbao nije savladao imenjaka iz Madrida na 11 proteklih utakmica. U tih 11 čak devet je pripalo madridskim crveno-belima. Znaju oni kako se igra na San Mamesu. Stari ili novi, svejedno je.