"Gudelj"
"Gudelj"

Gudelj strelac u važnoj pobedi AZ Alkmara, golčina Vejinovića sa 35 metara za Viteseov juriš ka Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.03.15. | 22:43

Ova dva fudbalera su igrači sa najviše golova van šesnaesterca u Erediviziji ove sezone

GudeljSrpska dominacija u Holandiji se nastavlja. Prvo je Marko Vejinović postigao fenomenalan gol u pobedi Vitesea od 2:0 (1:0) nad Go Ahed Iglsom, dok je za AZ strelac bio Nemanja Gudelj, doduše iz penala, u pobedi tima iz Alkmara od 2:1 (1:0) nad Kamburom.

Vitese je na taj način učvrstio svoju poziciju među timovima koji će se boriti za izlazak u Ligu Evrope naredne sezone, dok su Go Ahed Iglsi u velikom problemu, jer se nalaze na 17. mestu sa svega 23 boda.

Da AZ nije pobedio, Vitese je mogao da ga prestigne na tabeli, pa je učinak srpskih internacionalaca dobio na dodatnoj težini. Sada je tim iz Alkmara četvrti, sa samo jednim bodom manje od trećeplasiranog Fajenorda.

Mladi veznjak za koga se spekulisalo da bi mogao da popuni spisak Radovana Ćurčića Marko Vejinović je pokazao zašto ga smatraju jednim od najtalentovanijih fudbalera u holandskoj Erediviziji, kada je u 65. minutu dobio pas od Propera, povukao loptu nekoliko metara unapred i opalio sa velike udaljenosti. Njegova žabica je prevarila golmana Van der Harta, koji se nije najbolje snašao pa je Vitese na taj način poveo sa 2:0. Prvi gol je dao Zakarija Labjad posle odlične kontre.

Nemanja Gudelj je već u 11. minutu meča sa Kamburom dobio priliku da pokaže zašto je kapiten ekipe iz Alkmara. Nad njim je napravljen penal, on je i preuzeo odgovornost za njega i nije se prevario. Postigao je gol za prednost svog tima, koji se do kraja ipak pomučio da dođe do pobede, jer je čekao sve do prvog minuta sudijske nadoknade, kada je Markus Henriksen posle divne akcije sa Simonom Poulsenom bio strelac.

Ovim pogotkom Vejinovića, Gudelj i on su postali dva najbolja strelca Eredivizije izvan šesnaesterca ove sezone. Obojica su dala po pet pogodaka van linije kaznenog prostora

Na ostala dva meča je takođe bilo vrlo zanimljivo, pošto je Herenven posle velike borbe u prvom poluvremenu slavio nad domaćim Heraklesom sa 4:1 (1:1), a Viljem II je sa 2:1 (1:0) savladao Dordreht.

Pogledajte ubedljivo najlepši pogodak sa ta dva meča, koji je delo Sema Larsona iz 57. minuta.