"Halilović dok je igrao za Barselonu"

Halilović je gazda Hihona! Hrvat pogodio za pobedu Sportinga, Barsa ima igrača za budućnost (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.11.15. | 20:08

Pored gola, talentovani fudbaler pogodio je i prečku u 80. minutu meča

Halilović dok je igrao za BarselonuSporting Hihon ide ka gore, Malaga tone dole. Posle dva kola posta Hihon je ostvario pobedu protiv Malage (1:0) na svom stadionu Munisipal Molinonu, a strelac odlučujućeg pogotka bio je talentovani 19-godišnji fudbaler Alen Halilović koji se u Hihonu nalazi na pozajmici iz Barselone.

Ovo je njegov drugi pogodak u sezoni, ali još više od samog broja golova govori činjenica koliko svojom kretnjom i kreacijom utiče na igru Sportinga. U 27. minutu meča protiv Malage Halilović je pokazao da poseduje ubojitu levicu i posle jedne povratne lopte preciznim udarcem je poslao loptu u ćošak gola golmana Idrisa Kamenog koji je bio nemoćan.

Barselona je Halilovića poslala na kaljenje u Hihon i Hrvat će tu igrati do juna 2016. godine, a potom se očekuje da se vrati u Balugranu i nasupi na najvećoj sceni. Imao je priliku da postigne i drugi gol Malagi, ali je u 80. minutu lopta završila na prečki.

Sporting se ovim trijumfom probio na 11. poziciju na tabeli s 12 osvojenih bodova, dok je Malaga na poziciji 17, dakle jedno mesto iznad zone ispadanja.