""

Hasta la vista, Boavista! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 11.09.16. | 21:31

Braga došla do nova tri boda - 3:0

Ukratko rečeno - rutinska pobeda Brage. Boavista je unapred znala da u Kamenolomu nema previše šanse, a tako je i bilo. Lagana tri gola Brage za nova tri boda i utemeljenje na drugom mestu Primeire - 3:0 (1:0).

Hasan je pogodio u 29. minutu ultrapreciznim udarcem, Santos je povisio prednost s bele tačke u 62. minutu, a Eduardo je šest minuta kasnije odlično iskoristio kontranapad.

Delovalo je da je domaćin mogao i ubedljivije da savlada Boavistu da mu je trebalo. Ovako, skoro šetajući spakovala je Braga tri komada gostima za poneti, publika se lepo zabavila... Idilično nedeljno popodne.

Ono što naše ljubitelje fudbala verovatno interesuje, Lazar Rosić je bio starter na poziciji štopera i odigrao je čitav meč, dok je Nikola Stojiljković bio na klupi, a šansu je dobio u 79. minutu umesto strelca prvog gola Hasana.

Braga sada ima 10 bodova i nalazi se na drugom mestu, odmah iza Sportinga koji je maskimalan sa 12 bodova.

Boavista je 10. sa pet osvojenih bodova u prva četiri kola.