""

Heski debitovao golom za Bolton, Žigić ne pomaže očajnom Birmingemu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 26.12.14. | 18:31

Bivši reprezentativac Engleske obradovao navijače novog kluba, Derbi Kaunti protutnjao kroz Birmingem

Emil Heski ipak nije zaboravio da igra fudbal! Bivši reprezentativac Engleske debitovao je u dresu Boltona golom u pobedi nad gostujućim Blekburnom (2:1) u utakmici 23. kola Čempionšipa. Za razliku od navijača Boltona, pristalice Birmingema potrudiće se da što pre zaborave ovaj Boksing dej, jer je njihov tim kod kuće izgubio od Derbi Kauntija sa 4:0.

Ekipa Blekburna vodila je pogotkom Džošue Kinga u 41. minutu i tada je delovalo da se gosti nalaze na dobrom putu da odnesu makar bod sa Ribok stadiona. U nastavku meča u igru sa klupe ušao je Heski i u 59. minutu postigao je prvenac za novi klub. Tačku na potpuni Vonderersa stavio je Daren Pretli samo tri minuta kasnije.

Boltonu je ovo bila peta pobeda u Čempionšipu u poslednjih osam utakmica, a Blekburnu peto uzastopno gostovanje na kojem nije osetio ukus pobede.

Fudbaleri Derbi Kauntija prekinuli su niz od tri meča bez pobede, a ceh na tom putu platio je Birmingem Siti i to kako. Čak četiri gola u mreži domaćina razljutila su navijače u Midlendsu, a domaći tim ostao je u donjem delu tabele.

Već u prvom poluvremenu bilo je jasno da će Birmingem uspeti da izbegne poraz. U devetom minutu Džordan Ajbi doveo je Derbi u vođstvo, a u 22. minutu duplirao ga je Kris Martin. Bivši srpski reprezentativac Nikola Žigić dobio je šansu u nastavku utakmice, ali ni on nije pomogao domaćinu da se vrati u život.

Kreg Forsajt je u 77. minutu treći put zatresao mrežu Birmingema, a konačan rezultat postavio je Džoni Rasel minut pre kraja utakmice.