""

Huligani odložili početak meča, Holštajn Kil ostao bez prvog mesta: Sandhauzen prvi u Cvajti, Kajzer tone sve dublje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 19.09.17. | 20:28

Smena na vrhu drugoligaškog karavana nemačkog fudbala. Ekipa Norberta Majera zakucana za dno tabele

Holštajn Kil više nije u prilici da se šepuri na čelu nemačke Cvajte. Ekipa Markusa Anganga poražena je od Sankt Paulija na Holštajn stadionu (1:0), u utakmici koja je počela sa 10 minuta zakašnjenja zbog huliganskih ispada dve grupe navijača, pa je na vrh tabele izbio Sandhauzen koji je minimalnim rezultatom ispratio Union Berlin sa svog stadiona.

Utrčavanje prvo jednih, pa onda drugih navijača dva kluba, očigledno je više uznemirilo Kilove igrače, koji večeras nisu ličili na onaj tim koji je igrao izuzetno efikasan i atraktivan fudbal na početku sezone. To su iskoristili gosti, koji su u finišu prvog poluvremena preko Johanesa Fluma stigli do pobedonosnog gola. Gol odluke u Sandhauzenu postigao Leart Pakarada u 55. minutu.

Prava kiša golova višena je u Ingolštatu, gde je gostovao Duizburg i odneo vredan bod (2:2). Po dva pogotka na obe strane postigli su Hauke Val i Boris Taški.

Kajzerslautern se prošle godine izvukao kroz iglene uši i ostao u Cvajti, ali će mu ove sezone to teško poći za rukom. Ekipa Norberta Majera je pred svega 16.000 gledalaca glatko poražena od Auea (0:2), pa nakon sedam odigranih kola ima svega dva boda. Strelac oba gola za goste bio je Soren Bertram.