""

Ibišević kao Gerd Miler, Herta uzela bod u Volfzburgu

Vreme čitanja: 2min | ned. 05.11.17. | 19:55

Volfzburg bio nadomak trijumfa, ali...

Čekali su navijači Volfzburga drugu pobedu u Bundesligi, sedam minuta delilo ih je od nje, ali je Davi Zelke rekao NE. Duel 11. kola Bundeslige sa berlinskom Hertom završen je remijem 3:3.

A u centru pažnje javnosti ipak se našao Vedad Ibišević. Naime, napadač Herte je dao gol već u prvom minutu. To mu je četvrti put u karijere da u bundesligaškom meču daje gol u tom minutu i po ovom parametru stigao je legendarnog igrača Bajerna Gerda Milera.

Ali posle tog gola Herta kao da je nestala sa terena u prvom poluvremenu. Volzburg je već u 21. minutu mogao do izjednačenja, ali je Mario Gomez nije iskoristio penal.

Završica prvog dela utakmice, ipak, u potpunosti je pripala domaćinu. U 41. minutu Junus Mali je izjednačio, a tri minuta kasnije Gomez se iskupio za promašeni penal.

U drugom poluvremenu Herta je izgledala potpuno drugačije. Hrabro i borbeno su gosti istrčali na teren i u 53. minutu Karim Rekik je izjednačio.

Sedam minuta kasnije Divok Origi je postigao treći gol za Volfzburg i probudio nadu domaćih pristalica, ali je već pomenuti Zelke postavio konačan rezultat.