"Adrijan Putanu"

Gađali ste kec u Bukureštu? Kažite hvala ovom čoveku

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.10.13. | 20:53

Adrijan Putanu sa dva autogola kumovao porazu Vitorula

Adrijan PutanuTek mu je 19 godina, velika je nada rumunskog fudbala, mladi reprezentativac i večeras verovatno najomraženiji lik u Konstanci. Adrijan Putanu ovog vikenda neće smeti da izađe na ulicu, s obzirom da je sa dva autogola kumovao porazu svog Vitorula u susretu sa Steauom  - 4:0.

Istina, teško da bi Vitorul i bez nesrećnog Putanua izbegao poraz u Bukureštu s obzirom da je Steaue duel 11. kola Lige 1 dočekala kao suvereni lider na tabeli i četiri vezane pobede.

Već u 10. minutu je preko Nikolaea Stančua pokazala da ne planira tu da stane, ali verovatno ni domaći nisu očekivali ovako lak posao. I svesrednu pomoć Putanua.

Samo dva minuta posle prvog gola, Putanu hvata sjajan volej i gađa u sam ugao gola. Nažalost svog.

Odmah su stariji saigrači pritrčali u pomoć, pokušali da ga uteše toplim rečima, ali neiskusni štoper Vitorula jednostavno nije mogao da se oporavi. U 66. minutu zaokružio je verovatno najružniju uspomenu u dosadašnjem toku karijere. Mada, drugi gol nije isključivo njegova krivica, pošto je prethodno olako ispao jedan njegov saigrač, dok ostali defanzivci nisu pokrili napadače Steaue.

Brazilac Leandro Tatu potom je samo dokrajčio grogirane rivale.

U drugom meču večeri Korona je ranim golovima obezbedila neočekivanu pobedu nad najneprijatnijim iznenađenjem sezone Vaslujem – 2:1 (2:1).

Navikao nas je Vasluj u godinama iza nas da se bori za najviše domete. Sada je na začelju Lige 1.

LIGA 1 – 11. kolo:

Korona – Vasluj 2:1 (2:1)