"Slavlje Jokanovih pulena"

Jokanovi Stršljenovi preskočili i poslednju veliku prepreku! Premijer liga na dohvat ruke

Vreme čitanja: 2min | sre. 15.04.15. | 22:51

Votford slavio na gostovanju kod Notingem Foresta sa 2:0 i probio se do deobe drugog mesta na tabeli Čempionšipa

Slavlje Jokanovih pulenaMidlsbro i Milvol su arhivirani pobedama od po 2:0, a i na gostovanju kod Notingem Foresta – na papiru poslednjeg protivnika iz kruga najtežih – sigurnih 3:1 za ponovni proboj do deobe drugog mesta na tabeli Čempionšipa!

Odion Igalo je već u četvrtom minutu glavom sproveo u mrežu domaćina centaršut Krega Kečkarta za vođstvo od 1:0, da bi sve sumnje u konačan ishod meča otklonio Metju Konoli naletevši prvi na odbitak posle jedne intervencije Forestovog golmana. Gari Gardner je u nastavku doduše uspeo da vrati domaće u igru, ali je Notingem tada već imao igrača manje, pa je bilo samo pitanje trenutka, a na kraju je to učinio Almen Abdi, kada će Votford i definitivno trijumf koji bi mogao da se ispostavi kao presudan u trci za promociju.

Naime, Votford do kraja regularnog toka sezone ima još duele sa Birmingem Sitijem i Šefild Venzdejom na svom Vikaridž Roudu, te gostovanje kod Brajtona, a niko od ta tri tima ne bi trebalo da ima poseban rezultatski motiv, jer su zakucani u komfornoj zoni na sredini tabele.

Norič pak ima derbi susret sa Midlsbroom, pa sudare sa davljenicima iz Roterama i Fulama (u drugom meču večeri igrali 1:1, te Votford ud lidera Bornmaut ima najpoboljniji raspored. Naravno, ne mora to ništa da znači, posebno u tako izjednačenom takmičenju kakav je Čempionšip, ali po onome što su do sada prikazivali izabranici Slaviše Jokanovića direktan plasman u Premijer ligi ne bi bio nikakvo iznenađenje.