""

Juve zaustavljen u Udinama, Roma i dalje u igri za skudeto! Debakl Mihine Sampe u Torinu (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 01.02.15. | 16:57

Napoli slavio u Veroni protiv Kjeva i učvrstio se na trećem mestu

Roma i dalje ima čemu da se nada! Juventus je imao šansu da pobedom u Udinama pobegne Vučici čak devet bodova i praktično reši pitanje šampiona Italije, ali Zebre su se isprsele pred prvakom i sasvim zasluženo sačuvale bod

Iako su praktično celo prvo poluvreme prespavali (bez udarca u okvir gola) Torinezi su ipak bili bliži trijumfu na kraju. Početkom drugog dela Pereira je pogodio prečku posle topovskog udarca, a u 85. minutu Tevez je imao još bolju šansu, međutim, sa pet-šest metara šutirao je pored gola.

Ovo je već treći put ove sezone da Juve nije uspeo da postigne gol u Seriji A. Primera radi, prošle se to dogodilo samo jednom.

Sada je razlika između Juvea i Rome sedam bodova. Ovakav ishod na Friuliju odgovarao je i Napolitancima koji takođe imaju pravo da sanjaju titulu, pošto su smanjili razliku na minus 11.

Jedan od najlepših golova ovog vikenda viđen je na stadionu Renco Barbera, gde je Palermo savladao Veronu sa 2:1. Dibala je još jednom pokazao zbog čega slovi za jednog od najbolji mladih igrača na svetu i zbog čega gazda kluba sa Sicilije traže silne milione za njega.

Mladi Argentinac postigao je prelep pogodak iz slobodnjaka u 18. minutu meča, međutim, tri boda palermu ipak je doneo Beloti u 79. minutu...

Sampdorija našeg Siniše Mihajlovića doživela je tek treći poraz u sezoni, ali kakav! Torino je bukvalno rabio Đenovljane i značajno ih udaljio od trećeg mesta koje vodi u Ligu šampiona. Blistao je Fabio Kvaljarela, trostruki strelac, a tačku na debakl gostiju stavili su Amauri i Bruno Perez.

Sve dok Obiang u 77. minutu nije postigao pogodak za 4:1 Sampdorija nije imala nijedan udarac u okvir gola domaćeg sastava...

Najzvučnije pojačanje Sampdorije Samjuel Eto dobio je šansu od 71. minuta umesto Edera

Ćezena je do pre nekoliko nedelja bila otpisana, a sada zahvaljujući drugoj vezanoj pobedi i određenom spletu okolnosti opet može da se nada opstanku. Di Karlovi momci savladali su danas favorizovani Lacio sa 2:1, pa ih od sedamnaestoplasiranog Kaljarija, koji je u bezbedsnoj zoni, dele samo četiri boda.

Poraze Sampdorije i Lacija na najbolji mogući način iskoristio je Napoli. Tim Rafe Beniteza savladao je Kjevo u Veroni sa 2:1, pa sada ima 39 bodova, četiri manje od drugoplasirane Rome, a čak pet više od glavnih konkurenata za treće mesto. Utakmicu je obeležio pomalo komičan autogol Slovenca Boštjana Cesara, kao i pobedonosni pogodak Gabjadinija koji je pokazao da će biti veliko pojačanje za ekipu sa San Paola...

Na meču Atalanta - Kaljari dugo je bilo 1:1 i činilo se da neće biti pobednika. Biava je doveo domaćina u vođstvo u 18. minutu, a na 1:1 poravnao Desena minut pre kraja prvog poluvremena. Kada su navijači već polako počeli da napuštaju stadion Pinilja je poentirao makazicama za tri zlatna boda plavo-crnih, koji ovom pobedom koliko-toliko dolaze u bolju poziciju, nešto dalje od zone ispadanja. Takva konstatacija za Kaljari ne stoji, pošto je tim sa Sardinije ostao na 17. mestu, samo bod iznad zone ispadanja. Inače, Željko Brkić branio je odlično, ipak, ni on nije mogao da spreči poraz svog tima.

Da podsetimo, u prvom meču današnjeg programa Sasuolo je nadigrao favorizovani Inter sa 3:1.