"Slavlje Mertensa i Davida Lopeza"

Kad svane 18. maj Dris Mertens se pretvara u igrača koga je nemoguće čuvati (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.05.15. | 22:54

Doduše, protivnik je bila slabašna Čezena, ali je belgijski reprezentativac sam doneo pobedu Napoliju - 3:2

Slavlje Mertensa i Davida LopezaTeško, mnogo teško, ali Napolijev san o plasmanu u Ligu šampiona i dalje živi. Ekipa Rafaela Beniteza pošteno se preznojila da na zatvaranju 36. runde Serije A savlada Čezenu (3:2) i tako zadrži, makar teoretske, šanse da se u narednoj sezoni vrati u elitni evropski kup. Na stadionu San Paolo domaći navijači su gledali još jednu utakmicu koja se može podvesti pod „treniranje živaca“, da bi na kraju aplauzom pozdravili miljenike i sad im ostaje da se nadaju da će u sledećem kolu Roma savladali Lacio i pomoći im da se bodovno poravnaju sa nebeskoplavima.

Apsolutni junak 18. prvenstvene pobede Napolija ove sezone je Dris Mertens. Postigao je dva i namestio jedan gol i na najbolji način odmenio prvog špica Gonzala Iguaina, koji je tek u završnih 24 minuta dobio priliku da igra. Belgijski reprezentativac je bukvalno sam izvadio favorita iz problema, jer je francuski napadač Gregori Defrel dva puta u prvom poluvremenu matirao Anduhara i pretio da kreira najveće iznenađenje kola, ali će ovako ostati upamćeno da je povratnik u Seriju B makar časno položio oružje pod Vezuvom.

Inače, Mertensu je 18. maj očigledno taličan datum, jer je i prošle godine na današnji dan bio dvostruki strelac (ali i dvostruki asistent), u pobedi nad Veronom (5:1). Još kad se tome doda proigravanje Manolu Gabjandiniju samo minut posle izjednačenja ne čudi što je prilikom izmene na kraju susreta pozdravljen ovacijama.

Napoli je večeras prebacio cifru od 100 postignutih golova u sezoni računajući sva takmičenja, učinio je to upravo Gabjandini, dok je Meretensov za trijumf bio 101.