""
""

Kada Geret Bejl našteluje levicu, ni golman sa sto ruku ne pomaže! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 25.02.13. | 23:09

Fenomenalni Velšanin sa dva sjajna gola doneo pobedu Totenhemu u 90. minutu protiv Vest Hema iako je Jaskalainen činio čuda na golu

Gereta Bejla ne može niko da zaustavi! Pa, čak ni iskusan golman kakav je Jusi Jaskalainen  koji briljira ceo meč. Strašni levonogi bombarder iz Velsa je opet bio Totenhemov junak. U 90. minutu je doneo Sparsima pobedu u gradskom derbiju nad Vest Hemom od 3:2 evrogolom, a svojim drugim pogotkom na meču.

Pitanje je da li bi Totenhem bio i u igri za plasman u Evropu, a ne na sjajnom trećem mestu da mu nije nezaustavljivog Bejla. Nas poslednja četiri meča Totenhema, on je postigao svih šest golova i praktično sam im je doneo 12 bodova! Neverovatno je u kakvoj je Bejl formi…

Prvi gol na večerašnjem meču je postigao sa distance, udarcem u suprotan ugao. Ali, potom su igrači Totenhema vratili gradskog rivala u život. Parker je napravio glup prekršaj za penal, a Kerol bio precizan sa bele tačke. Potom je usledila serija neverovatnih odbrana Jusija Jaskalainena koji je izluđivao Adebajora, Sigurdsona i družinu. Kazna je stigla preko Džoa Kola koji je pogodio za preokret Čekićara.

Činilo se da će Totenhem skupo platiti promašaje. Ali, najpre je Sigurdson prvim golom u dresu Totenhema poravnao rezultat, da bi Bejl u poslednjim trenuicma meča ispalio sebi svojstven projektil iz ubojite levice i zakucao loptu pod prečku Vest Hema za pobedu od 3:2 koja Totenhem ostavlja na trećoj poziciji sa dva boda više od Čelsija.