""

Kakav preokret: Ufa savladala Kubanj u nadoknadi vremena! Mordovija noćas mirno spava

Vreme čitanja: 2min | pet. 24.04.15. | 19:41

Zakuvalo se u borbi za opstanak u ruskoj Premijer ligi

Ufa više nije u mraku i fenjer joj ne treba. Ali, da je imala mnogo sreće - jeste. Pobeda nad Kubanjom u 25. kolu će se pamtiti kao ključna ukoliko ovaj klub obezbedi opstanak. Na meču je viđeno čak pet golova, a preokret se dogodio u nadoknadi vremena. Domaćin je poveo golom Ukrajinca Denisa Tumasijana u 25. minutu i sa tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Početak drugog poluvremena nije nagoveštavao buru koja je započeta u 62. minutu golom Krasnodara a strelac je bio Vladislav Ignjatsev. Tu nije bio kraj naletu gostiju, u 79. minutu Ibrahima Balde je doveo Krasnodar u prednost, i tada se činilo da će u Ufi da nastane mrak bet trunke svetlosti. Međutim...

Usledio je kraj meča kao iz bajke za domaćina. U 89. minutu Marsinjo je bio precizan sa bele tačke, da bi u nadoknadi vremena, tačnije u 93. minutu defanzivac Ufe Pavel Alikin doneo pobedu domaćinu i ogromna tri boda u borbi za opstanak.

A upravo je opstanak glavna fudbalska tema u petak. Bodove života vredne odnela je Mordovija u meču protiv davljenika Urala, rezultat je bio 1:1. Gosti su došli u prednost u 45. minutu preko Aleksandra Erokina u 45. minutu meča, ali je Aslan Dudijev vratio ravnotežu u rezultat u 50, minutu. Momenat odluke desio se u 80. minutu meča kada je Ruslan Mukametšin doneo velika tri boda za Mordoviju, prva posle dva vezana poraza. Uprkos tome što je Ural imao više loptu u posedu, kao i da je uputio više udaraca u gol protivnika, to im ipak nije bilo dovoljno da pobegnu u bezbednu zonu.

Pogledajte kako sada izgleda donji deo tabele ruskog šampionata.